Uruchom Program Drdietman

Dobre odżywianie jest konieczne dla zdrowia. Żeby jeść zdrowo, musisz wiedzieć, co jesz. Odpowiednia wiedza o produktach spożywczych pomoże Ci w ich trafnym doborze. Umożliwi też, niezbędne dla zachowania dobrego zdrowia, okresowe sprawdzanie zbilansowania Twojego odżywiania. Jest zatem niezwykle ważne, żeby każda zainteresowana osoba mogła bez problemu dotrzeć do informacji o wszystkich obecnych na rynku wyrobach spożywczych.

Dlatego odpowiednia informacja o produktach spożywczych powinna być zdromadzona w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Zobacz więcej

Dla umożliwenia wszystkim konsumentom korzystania z prawa do ochrony zdrowia Portal jedzdobrze.pl udostępnia Tabele wartości odżywczych. Każdy producent lub importer żywności może publikować w nich informacje o swoich wyrobach.

Dbałość o zdrowie klientów nakazuje tym osobom podawanie w Tabelach nie tylko informacji, których publikowanie jest obligatoryjne. Powinny być w nich także zamieszczone wszelkie informacje o danym wyrobie, mogące mieć wpływ na zdrowie osoby, która go spożyje.

Poprzez publikowanie w Tabelach wartości odżywczych informacji o swoich wyrobach producent lub importer żywności manifestuje, że prowadzi działaność w sposób odpowiedzialny społecznie.

Ukryj

"Nic nie potrafi nam dać
tyle zdrowia i tyle przyjemności,
co jedzenie"

E-mail: redakcja@jedzdobrze.pl, Tel. 570 950 952, Godz. pracy 8:00 - 16:00

AdobeStock_96599625.jpeg

Dla producenta

Autor: Kamil Karzyński Data publikacji: 9 kwietnia 2019

Tabele wartości odżywczych zostały udostępnione producentom i importerom żywności w celu publikowania w nich danych dotyczących wyrobów spożywczych, w tym zwłaszcza ich wartości odżywczej i opisów. Witryna danego produktu, będąca podstroną Portalu, pełni rolę miejsca, w którym producent podaje i stale aktualizuje informację uznawaną za źródłową, wzorcową, kopiowaną później na inne strony internetowe lub wykorzystywaną przez uprawnione podmioty gospodarcze. Producenci żywności są współgospodarzami Portalu, mogą na nim prowadzić działalność informacyjną i marketingową. Producenci żywności publikują informacje w Portalu na swój koszt, ponosząc symboliczną opłatę abonamentowa. Przyjęto, że wszyscy producenci żywności w Polsce oraz wszyscy jej importerzy wpiszą do Portalu informacje o wszystkich swoich wyrobach, ponieważ jest to ważne ze względów wizerunkowych.