Uruchom Program Drdietman

Dobre odżywianie jest konieczne dla zdrowia. Żeby jeść zdrowo, musisz wiedzieć, co jesz. Odpowiednia wiedza o produktach spożywczych pomoże Ci w ich trafnym doborze. Umożliwi też, niezbędne dla zachowania dobrego zdrowia, okresowe sprawdzanie zbilansowania Twojego odżywiania. Jest zatem niezwykle ważne, żeby każda zainteresowana osoba mogła bez problemu dotrzeć do informacji o wszystkich obecnych na rynku wyrobach spożywczych.

Dlatego odpowiednia informacja o produktach spożywczych powinna być zdromadzona w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Zobacz więcej

Dla umożliwenia wszystkim konsumentom korzystania z prawa do ochrony zdrowia Portal jedzdobrze.pl udostępnia Tabele wartości odżywczych. Każdy producent lub importer żywności może publikować w nich informacje o swoich wyrobach.

Dbałość o zdrowie klientów nakazuje tym osobom podawanie w Tabelach nie tylko informacji, których publikowanie jest obligatoryjne. Powinny być w nich także zamieszczone wszelkie informacje o danym wyrobie, mogące mieć wpływ na zdrowie osoby, która go spożyje.

Poprzez publikowanie w Tabelach wartości odżywczych informacji o swoich wyrobach producent lub importer żywności manifestuje, że prowadzi działaność w sposób odpowiedzialny społecznie.

Ukryj

"Nic nie potrafi nam dać
tyle zdrowia i tyle przyjemności,
co jedzenie"

E-mail: redakcja@jedzdobrze.pl, Tel. 570 950 952, Godz. pracy 8:00 - 16:00

Autorzy przepisów kulinarnych

Autor: Kamil Karzyński Data publikacji: 9 kwietnia 2019

Tabele wartości zostały udostępnione autorom przepisów kulinarnych publikowanych w internecie oraz w wydawnictwach książkowych lub periodycznych. Przyjmuje się, że każdy kto publikuje i poleca innym określony przepis kulinarny powinien podać także wartość odżywczą proponowanego dania, ponieważ posiadanie tej informacji przez konsumentów jest niezbędne dla świadomego doboru pożywiania. Każdy, kto publikuje przepisy kulinarne może bezpłatnie zarejestrować się w Portalu i za pomocą Programu DrDietman bezpłatnie obliczać wartość odżywczą proponowanej potrawy oraz publikować te dane w Portalu. Może też bezpłatnie wykorzystywać swoją podstronę w Portalu dla propagowania swojej działalności.