Uruchom Program Drdietman

Dobre odżywianie jest konieczne dla zdrowia. Żeby jeść zdrowo, musisz wiedzieć, co jesz. Odpowiednia wiedza o produktach spożywczych pomoże Ci w ich trafnym doborze. Umożliwi też, niezbędne dla zachowania dobrego zdrowia, okresowe sprawdzanie zbilansowania Twojego odżywiania. Jest zatem niezwykle ważne, żeby każda zainteresowana osoba mogła bez problemu dotrzeć do informacji o wszystkich obecnych na rynku wyrobach spożywczych.

Dlatego odpowiednia informacja o produktach spożywczych powinna być zdromadzona w jednym, łatwo dostępnym miejscu.

Zobacz więcej

Dla umożliwenia wszystkim konsumentom korzystania z prawa do ochrony zdrowia Portal jedzdobrze.pl udostępnia Tabele wartości odżywczych. Każdy producent lub importer żywności może publikować w nich informacje o swoich wyrobach.

Dbałość o zdrowie klientów nakazuje tym osobom podawanie w Tabelach nie tylko informacji, których publikowanie jest obligatoryjne. Powinny być w nich także zamieszczone wszelkie informacje o danym wyrobie, mogące mieć wpływ na zdrowie osoby, która go spożyje.

Poprzez publikowanie w Tabelach wartości odżywczych informacji o swoich wyrobach producent lub importer żywności manifestuje, że prowadzi działaność w sposób odpowiedzialny społecznie.

Ukryj

"Nic nie potrafi nam dać
tyle zdrowia i tyle przyjemności,
co jedzenie"

E-mail: redakcja@jedzdobrze.pl, Tel. 570 950 952, Godz. pracy 8:00 - 16:00

O Portalu

Autor: Kamil Karzyński Data publikacji: 9 września 2018

Tabele wartości odżywczych są witryną internetową przeznaczoną do publikowania informacji o wartości odżywczej, składzie, obecności alergenów i opisów wszystkich produktów spożywczych obecnych na polskim rynku. Powstają po to, żeby każdy mógł łatwo sprawdzić, co je i dzięki temu świadomie dobierać sobie pożywienie, także poprzez porównywanie ze sobą określonych produktów, a nawet bilansowanie diety. Misją Portalu jest zgromadzenie w jednym miejscu kompletnej i rzetelnej informacji o wszystkich obecnych na polskim rynku produktach spożywczych oraz sprawienie, że informacje te będą łatwo dostępne dla wszystkich zainteresowanych oraz podane w sposób ułatwiający ich wykorzystywanie.