O portalu

O portalu

Fundacja Jedz Dobrze podjęła się tworzenia strony internetowej prowadzonej pod nazwą Polski Portal Żywnościowy. Powstał on po to, żeby ułatwić konsumentom dokonywanie wyborów prowadzących do świadomego, zdrowego odżywiania się. Jest on miejscem, gdzie są publikowane informacje o dostępnych w Polsce produktach spożywczych oraz wizytówki podmiotów gospodarczych funkcjonujących na polskim rynku żywnościowym. Jest ważne, że już z samych zasad działania wyszukiwarki google będzie on  bardzo dobrze pozycjonowany, co umożliwi konsumentom szybkie dotarcie do opisu produktu znajdującego się w ofercie określonego producenta lub danego sklepu.

Korzyścią konsumenta jest możliwość szybkiego dotarcia do opisów produktów spożywczych zawierających między innym informację o ich składzie, wartości odżywczej oraz alergenach. Portal umożliwia także tworzenie listy zakupów ze wskazaniem, w których sklepach znajdują się poszukiwane produkty i wysłanie listy na określony adres pocztowy.

Dla producenta żywności Portal jest kolejnym miejscem, gdzie mogą być  prezentowane produkowane przez niego produkty, a nawet ich pełna oferta, do której link może być także zamieszczony na stronie producenta.  

Dla sklepu spożywczego jest dodatkową stroną internetową, niezależną od dotychczasowej lub z nią zsynchronizowaną, gdzie jest prezentowana jego wizytówka i oferta handlowa sklepu. Zwalnia pracowników sklepów z pracochłonnych czynności sporządzania opisów produktów, bo umożliwia prezentowanie na swojej stronie opisów opracowanych przez producenta, co jest też ważne dlatego, że nie jest do końca zgodne z przepisami publikowanie przez podmiot gospodarczy własnych opisów oferowanych produktów spożywczych, a nie opisów pochodzących od ich producenta. Na stronie producenta można zamieszczać link zarówno do całej oferty jak i do opisów poszczególnych produktów.  Hurtowniom ułatwi współpracę ze sklepami, bo może zawierać ofertę handlową z cenami dostępnymi tylko, chociaż niekoniecznie, dla stałych kontrahentów.

Każdy producent lub importer żywności może bezpłatnie zarejestrować się w Portalu i publikować oraz zmieniać opisy swoich produktów spożywczych, które pozostaną w nim bezterminowo. Każdy konsument lub zainteresowany podmiot gospodarczy, na przykład sklep,  będzie mógł wyszukać interesujący go produkt i wyświetlić informację o nim podaną lub zweryfikowaną przez producenta. Wyświetlenie listy produktów ograniczonej do pochodzących od danego producenta lub wyświetlenie wizytówki producenta będzie możliwe po opłaceniu abonamentu. Każda hurtownia spożywcza lub sklep spożywczy może zarejestrować się w Portalu i po opłaceniu abonamentu jednym kliknięciem dopisywać poszczególny  produkt do swojej dostępnej publicznie oferty, o ile został on uprzednio wprowadzony do Portalu przez producenta.


Helloquence