logowanie

przypomnij hasło | zarejestruj się

OWOCOGURT

Autor Wiadomość

Data rejestracji
2008-10-04

OWOCOGURT


Ostatnio mam mało czasu na kucharzenie, bo sesja, bo nauka, bo egzaminy. Bynajmniej nie z własnej woli, gdybym tylko mogła zaszyłabym się w kuchni na cały dzień i nigdzie stamtąd nie wychodziła. Ale egzaminy zdać trzeba, tez po to, żeby później pichcić sobie bezstresowo i z satysfakcją :) Ale to, że mam mało czasu, nie oznacza, że nie mam go wcale, o nie! Po prostu zostałąm zmuszona do opracowania systemu szybkim słodkości, do zrobienia na raz dwa. Oprócz tego muszą być proste i dające dużo energii.

Po powrocie z zeszłorocznych wakacji wpadłam na pomysł robienia własnych jogurtów. Pomysł jest prosty, a jakże genialny. Można stworzyć sobie swój własny jogurt o smaku na jaki ma się właśnie ochotę, ze wszystkim co się zapragnie w środku. Mi po jogurtowych eksperymentach jakoś zbrzydła spora część kupnych jogurtów: nagle odkryłam że mają zupełnie inny smak, niż bym się tego spodziewała. Po prostu nie smakują tak dobrze, jak te zrobione samemu. Te mają prawie same zalety: nie dość, że robi się je błyskawicznie, są dużo zdrowsze niż kupne, bo bez żelatyny, wzmacniaczy/polepszaczy/zmieniaczy smaku, substancji konserwujących, barwników i całej tej chemii. I najważniejsze: są o niebo lepsze od tych ze sklepu. Dziś w klimacie ananasowo - brzoskwiniowym, z wiórkami kokosowymi :)



Składniki:
kubeczek jogurtu naturalnego (może byc maślanka, o ile ma konsystencję jogurtu)
gruby plaster ananasa obranego i z wyciętym środkiem
połówka brzoskwini (z braku świeżych - z puszki)
łyżka wiórków kokosowych
dwie łyżki tropikalnej granoli (albo chrupkiego tropikalnego musli)
parę kosteczek suszonej papai, ananasa, płatków banana

Przygotowanie:
Bardzo proste: pokroić plaster ananasa w małe kosteczki. Z połówki brzoskwini odkroić trzy plastry, resztę posiekać w kostkę. Do wysokiej szklanki lub miseczki (jak kto woli) wsypać 1 łyżkę granoli, wlać 1/3 kubeczka jogurtu. Wrzucić posiekaną brzoskwinię, parę kostek suszonych owoców i wlać połowę jogutru, który nam został. Dodać pokrojonego ananasa, wlać pozostały jogurt. Na wierzchu ułożyć plasterki brzoskwini, dodać łyżkę musli i posypać wiórkami kokosowymi.