Czy warto jadać produkty light?

Autor Wiadomość

Data rejestracji
2007-11-09

Nie! Produkty "light" zawierają bowiem zamiast cukru sztuczne słodziki, które w większości przypadków uzależniają od słodyczy, oraz powodują szkodliwe działanie dla naszego organizmu. Poza wątpliwym "dobroczynnym skutkiem dla dbających o linię", produkty light nie oferują w zamian nic więcej. O wiele więcej pożytku przyniosą ćwiczenia na świeżym powietrzu czy też uprawianie sportu.
źródło:www.książka-kucharska.pl

Data rejestracji
2008-03-10

A ile tego niezdrowego słodzika zamiast cukru zawiera np majonez light? masło? pieczywo? makaron? Wiem, że nie są to typowe produkty przydatne w trakcie odchudzania, ale ja jestem zwolenniczką odchudzania długofalowego acz trwałego ( utrata wagi ma być zmianą nawyków żywieniowych na stałe a nie po to by zrzucić taką a nie inną liczbę kilogramów - ewolucja a nie rewolucja ), więc w takim przypadku trudno mówić o kompletnym wyzbuciu się takich produktów. Kwestii produktów light nie uogólniałabym tylko do przykładu cocacoli... Trzeba się zdać nawłasną wiedzę, intuicję, zdrowy rozsądek i informację o składzie zawarte na opakowaniach...
pozdrawiam
Aga

Data rejestracji
2015-01-13

Zgadzam się. W zdrowym stylu życia trzeba kierować się również intuicją. Patrzymy na skłąd, ale również ćwiczymy. A przy ćwiczeniach można nawet zażywać ALE Race lub inny energetyk, bo przydaje się przy dłuższych ćwiczeniach, a na chudnięcie trzeba ćwiczyć conajmniej 40 minut.

Data rejestracji
2015-01-14

warto ćwiczyć, a produkty light to tylko taki chwyt marketingowy, ale to prawda, firma ALE ma bardzo bogatą ofertę suplementów, które pozwalają dopełnić trening tak, żeby był on w 100% miarodajny i dawał efekty :)

Data rejestracji
2013-06-29

Najlepiej jest czytac sklad danego produktu i porownywac z innymi. Ale faktycznie na to potrzeba czasu i cierpliwosci.