logowanie

przypomnij hasło | zarejestruj się

Ser Pleśniowy Valbon Camembert

Autor Wiadomość

Data rejestracji
2007-12-21

Ser Pleśniowy Camembert
Producent: Hochland Polska.
Składniki: Mleko, sól , podpuszczka, czyste kultury mleczarskie, C
Wartość produktu w 100g:
Białko - 17g
Węglowodany - 1g
Tłuszcz - 32g
Wartość energetyczna : 360kcal - 1490kJ

Camembert jest produkowany z niepasteryzowanego mleka krowiego. W procesie dojrzewania dzięki grzybom pleśni z gatunku Penicillium camemberti pokrywa się charakterystyczną białawą pleśnią.Świeży camembert powinien być sprężysty przy lekkim naciskaniu, mieć wewnątrz barwę kremową (a nie żółtą) i fakturę porowatą, bez nacieków. Nacieki, ostry zapach zgnilizny i żółta barwa świadczy o tym, że ser się popsuł i zasadniczo nie nadaje się już do jedzenia - choć istnieją osoby którym stary, przejrzały ser smakuje lepiej od świeżego. Ja osobiście uwielbiam sery pleśniowe a ten firmy Hochland jest po prostu wyśmienity. Byłem we Francji i choć sery polskie nie mogą się równać z tymi francuskimi, polecam go serdecznie. Można go jeść pod różnymi postaciami - zapiekany z żurawiną lub jako dodatek do sałatki.

Data rejestracji
2007-06-06

Sery pleśniowe we Francji są o wiele lepsze niż w Polsce. Nie rozumiem dlaczego?

Data rejestracji
2007-12-21

Wg. mnie są lepsze i nie chciałbym aby ktoś powiedział że nie lubię tego co polskie T_T.
Sery pleśniowe we Francji to tradycja, w Polsce jest to "nowość". Może dlatego jedząc francuskie sery odszukałem w nich nutę tradycji. skomplikowane ale nie dyskutuje się o gustach.

Data rejestracji
2006-08-12

To chyba nie jest kwestią gustu. Znam osoby, które próbowały serów pleśniowych w Polsce i im nie smakowały. Podczas pobytu we Francji uznały, że są smakowite. I od tego czasu jedzą już je także i w Polsce. Coś musi być na rzeczy.

Data rejestracji
2008-02-20

Smakuje mi