Otyłość zabija. Pomyśl o diecie

- Otyłość powoduje wiele chorób, a cierpi na nią coraz więcej osób - alarmują specjaliści. Torunianie już dziś mogą sprawdzić swoją wagę.

Nadmiar kilogramów to nie tylko problem estetyczny. Otyłość prowadzi m.in. do cukrzycy, chorób narządu ruchu, nadciśnienia tętniczego. W Europie i USA to poważny problem cywilizacyjny. Według szacunków, w Polsce na tę przypadłość cierpi nawet 60 proc. Polek i Polaków po 50. roku życia. Co gorsza, przybywa nam otyłych dzieci, które mogą wyrosnąć na schorowanych dorosłych.

24 października Europejski Dzień Walki z Otyłością obchodzi także Toruń. W środę każdy mieszkaniec będzie mógł sprawdzić, czy jego waga jest w porządku. W budynku Urzędu Miasta przy ul. Grudziądzkiej w godz. 10-15 stanie punkt kontrolny przygotowany przez magistracki wydział zdrowia i polityki społecznej.

Na spotkanie ze specjalistami zaprasza także Urząd Marszałkowski, który stworzył Regionalny Program Zwalczania Otyłości u Dzieci i Młodzieży. W budynku przy pl. Teatralnym w sali nr 164 w godz. 10-14 każdy będzie mógł skorzystać z porad dotyczących oceny masy ciała, a także porozmawiać z dietetykiem i psychologiem.

Do walki z otyłością włączyły się toruńskie przychodnie, które zapraszają dziś do swoich siedzib na bezpłatne badania m.in. wagi ciała.

Źródło: www.gazeta.pl