Badania dla dzieci z nadwagą

Nie wiesz jak pomóc dziecku zrzucić zbędne kilogramy? Toruński magistrat organizuje dla nich wyjazdy na specjalistyczne badania. Zapisy już się rozpoczęły.

Problem nadwagi i otyłości nie dotyczy tylko dorosłych Polaków. Z danych uzyskanych od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej wynika, że w 2004 r. w województwie kujawsko-pomorskim żyło 7765 osób w wieku do 18 lat, u których stwierdzono otyłość. Stanowiło to 1,6% populacji w tej grupie wiekowej.

Dlatego do walki z tym problemem włącza się także nasz Urząd Miasta. Wydział zdrowia i polityki społecznej przyjmuje zapisy młodych torunian, którzy mają problemy z nadwagą lub otyłością. Magistrat chce ich zabrać do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy, gdzie realizowany jest regionalny program zwalczania otyłości u dzieci i młodzieży. Oferta skierowana jest do osób urodzonych w latach 1992-1996. Co zawiera? Rodzicie i ich pociechy będą mogli wziąć udział w spotkaniach edukacyjnych prowadzonych przez dietetyka, psychologa, rehabilitanta, lekarza endokrynologa. Dzieci i młodzież zostaną też poddane diagnostyce laboratoryjnej. Akcja finansowana jest przez Urząd Marszałkowski. Szczegółowe informacje można uzyskać w magistracie pod numerem tel. 056 639 93 15 .

Źródło. www.gazetawyborcza.pl