Jerzy Krzekotowski - Liczba Dr.Dietmana 1/32

Najbardziej lubię... rosół, ale tylko taki, który zrobię sam. Ja kocham gotowanie. Chyba dlatego słyszę, że mój rosół jest wyśmienity. Dobra wiejska kura i trochę wołowiny dają gwarancję smaku. Dobór i obróbka warzyw ma kardynalne znaczenie. No i makaron, najlepiej domowy, własnej roboty. Jednak na to już nie znajduje czasu, a szkoda. Pamiętam doskonały makaron mojej mamy.

Radca prawny. Ceniony specjalista prawa samorządowego, mieszkaniowego i spółdzielczego. Wykładowca wyższych uczelni. Autor licznych publikacji. Społecznik. Człowiek wrażliwy na sprawy innych ludzi. Podejmuje i rozwiązuje problemy ważne dla mieszkańców Stolicy. Zaskakuje niezłą znajomością gospodarki i problematyki społecznej.

Jedzenie jest dla mnie... chwilą spokoju. Oderwania od problemów jakie ciągle muszę rozwiązywać. Walczę o sprawy, które uważam za słuszne i lubię to. Jednak krótka chwila zapomnienia o nich, związana z dobrze wypieczoną golonką, marynowaną w pszenicznym piwie, też mnie cieszy.

Kiedyś, po długiej walce o mieszkania hutników, Moja Żona zaprosiła mnie do restauracji. Wyjątkowo, bo raczej woli, żebym sam ugotował coś specjalnego. Jednak wtedy, czując jaki jestem zmęczony zaprowadziła mnie, nie pamiętam już gdzie, na znakomitą kaczkę z jabłkami. Kaczka była świeża, na pewno nie mrożona, poznaję to od razu. Była też wybornego sortu. A Kucharz - mistrz. Tylko, gdzie to było, nie pamiętam. Pytam czasem Żonę, gdzie byliśmy. Ale nie chce odpowiedzieć. Uśmiecha się szelmowsko. Wiem. Czeka na specjalną okazję.

Dziś (19 października 2006) zjadłem:

Śniadanie: Twaróg z rzodkiewką, szczypiorkiem i śmietaną, dwie kromki chleba razowego z masłem roślinnym, szklanka soku pomarańczowego, jabłko i kawa z mlekiem (bez cukru).

Obiad: Rosół z makaronem, kotlet schabowy z fasolką szparagową i sałatką z pomidora, ogórka i papryki, ze szczyptą bazylii. Na deser kiść winogron.

Kolacja: Sardynki w pomidorach, kromka chleba z serem żółtym i sok grejpfrutowy. Na koniec dnia jeszcze lampka białego półwytrawnego wina.

Analiza jadłospisu dokonana programem Dr.Dietman:

Pan Krzekotowski odżywia się dobrze – Liczba Dr.Dietmana 1/32

- Kalograf - prezentacja wchłaniania spożytych posiłków

- Paski - prezentacja zaspokojenia zapotrzebowania na składniki pokarmowe

Opracował: Paweł Kańka