W USA jest już prawie 7 mln grubasów

W Stanach Zjednoczonych narasta problem otyłości. Liczba Amerykanów cierpiących na dużą nadwagę wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat o ponad 50%.

W 2000 roku na otyłość chorowały 4 miliony 200 tysięcy Amerykanów. Z raportu opublikowanego na łamach miesięcznika Public Heath wynika, że obecnie problem ten dotyczy 6 milionów 800 tysięcy osób, co stanowi 3% populacji USA. By zostać uznanym za chorego na otyłość, mężczyzna o wzroście 177 centymetrów musi ważyć ponad 135 kilogramów. Kobieta mierząca 164 centymetry klasyfikowana jest jako otyła gdy jej waga przekracza 113 kilogramów.

Autorzy raportu zwracają też uwagę na rosnącą liczbę osób z umiarkowaną nadwagą. Jeszcze kilka lat temu o 15 kilogramów więcej niż przewiduje norma ważyło 20% Amerykanów. W ubiegłym roku odsetek ten wzrósł do 25%. Eksperci przypuszczają, że problem otyłości w USA może być w rzeczywistości jeszcze większy. Raporty na ten temat oparte są bowiem na liczbach podawanych przez samych ankietowanych, którzy mają skłonność do zaniżania swojej wagi.

Źródło: www.gazeta.pl