Wizytówki kulinarne

Anna Rogowska. Lat 26. Jedna z najbardziej znanych polskich lekkoatletek. Dziedzina sportowa jaką trenuje to skok o tyczce, w której jest halową wicemistrzynią Świata i Europy oraz brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich 2004 w Atenach, gdzie skokiem 4,70m pokonała Monikę Pyrek, inną znaną Polska tyczkarkę.


Grzegorz Bednarski. Lat 26. Prezes Fundacji Jedz Dobrze, twórca programu Dr.Dietman 2, z którego korzystają uczestnicy Mistrzostw Polski w zdrowym odżywianiu oraz osoby chcące kontrolować to co jedzą i jeść dobrze. To wiedzą o nim wszyscy użytkownicy wortalu www.jedzdobrze.pl ale o Grzegorzu można powiedzieć o wiele więcej.


Elżbieta Gnas Elżbieta Gnas – Prezes Mazowieckiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Doświadczenie wielu lat życia z cukrzycą pozwoliło Jej poznać problemy z jakimi borykają się ludzie chorzy i ułatwia te problemy rozwiązywać. Uważa, że rozpoznanie cukrzycy to nie wyrok, a jedynie pewien stan, który trwa. Tej choroby można się nauczyć i żyć z nią tak jak wszyscy wokół. Często powtarza chorym: Chciałabym, żeby choroba nie przeszkadzała wam w realizacji waszych planów, tak jak nie przeszkadza mnie.


Najbardziej lubię... rosół, ale tylko taki, który zrobię sam. Ja kocham gotowanie. Chyba dlatego słyszę, że mój rosół jest wyśmienity. Dobra wiejska kura i trochę wołowiny dają gwarancję smaku. Dobór i obróbka warzyw ma kardynalne znaczenie. No i makaron, najlepiej domowy, własnej roboty. Jednak na to już nie znajduje czasu, a szkoda. Pamiętam doskonały makaron mojej mamy.


Rafał Sadowski. Lat 29. Jeden z najlepiej zapowiadających się artystów estradowych i filmowych młodego pokolenia. Absolwent łódzkiej Filmówki, aktor, piosenkarz, wodzirej, polski Frank Sinatra, z zamiłowania - masażysta. Obecnie występuje w teatrze SABAT Małgorzaty Potockiej. Interesuje się filmem i telewizją, literaturą wspołczesną, lotnictwem. Uprawia tenis, narciarstwo, żeglarstwo, kolarstwo, gra w siatkówkę, jeździ konno.