Elżbieta Gnas

Elżbieta Gnas Elżbieta Gnas – Prezes Mazowieckiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Doświadczenie wielu lat życia z cukrzycą pozwoliło Jej poznać problemy z jakimi borykają się ludzie chorzy i ułatwia te problemy rozwiązywać. Uważa, że rozpoznanie cukrzycy to nie wyrok, a jedynie pewien stan, który trwa. Tej choroby można się nauczyć i żyć z nią tak jak wszyscy wokół. Często powtarza chorym: Chciałabym, żeby choroba nie przeszkadzała wam w realizacji waszych planów, tak jak nie przeszkadza mnie.

Najbardziej lubię... orzechy..., włoskie orzechy. Szczególnie gdy są świeże i można je obrać z tej gorzkiej skórki. Niestety już teraz, w listopadzie w większości są wysuszone na tyle, że jest to dość trudne, ale i tak są ulubione.
Inną sprawą jest to, że moja przypadłość nie pozwala mi ich zjeść za dużo na raz. Dlatego staram się, aby trafiały do moich jadłospisów codziennie, w niewielkich choć ilościach.

Najbardziej lubię jadać z... po prostu z osobami miłymi.

Moje wspomnienie związane z jedzeniem... W młodości... pomidory i truskawki jedzone prosto z krzewów... Nigdy tego nie zapomnę - lato, wakacje, słońce i smak świeżutkich warzyw i owoców. Pozostały po tym jedynie wspomnienia. Teraz warzywa i owoce, nawet te prosto z krzaka, już tak nie smakują, a rozsądek nie pozwala już się tak nimi zajadać.

Jedzenie jest dla mnie... a właściwie, było dla mnie dużą przyjemnością. Teraz ta przyjemność jest troszkę mniejsza, bo znacznie ograniczyłam białe pieczywo, ziemniaki i kopytka. Jestem przekonana, że zapewni mi to lepszy wizerunek w dużym lustrze.

Wczoraj (28 listopada) zjadłam:

Śniadanie: Kasza jaglana z siemieniem lnianym, z mlekiem

Drugie śniadanie: Kanapka z białym serem i odrobiną miodu

Obiadokolacja: Leczo z kabaczka, pomidora, papryki i kiełbasy
Pieczona pierś z kurczaka
Sałatka (sałata, pomidor, papryka, ogórek) z sosem winegret

Posiłek przed snem: Orzechy włoskie

Pani Elżbieta Gnas odżywia się dość dobrze - Liczba Dr.Dietmana 7/223

- Kalograf - prezentacja wchłaniania spożytych pokarmów

Elżbieta Gnas - Kalograf

- Paski - prezentacja zaspokojenia zapotrzebowania na składniki pokarmowe

Elżbieta Gnas - Paski